Radzionków - Psychoterapeuta i Psycholog

Od dłuższego czasu czujesz, że z Tobą lub w Twojej rodzinie dzieje się coś złego? Masz problem, z którym nie potrafisz sobie poradzić? A może należy go pierwsze zidentyfikować i jasno określić. Co samo w sobie może być bardzo trudne. W gabinetach psychoterapeutów prowadzone są różnego rodzaju psychoterapie. Można je podzielić na kilka grup.

  • Psychoterapia indywidualna – jest ona przeznaczona dla osób indywidualnych, zmagających się z poważnymi problemami psychologicznymi. Podczas prywatnych sesji, psychoterapeuta pacjentów z Radzionkowa będzie próbował odnaleźć problem i sposób jego rozwiązania. Co może nim być? Traumatyczne doświadczenie z przeszłości – śmierć rodzica, gwałt, porwanie, pobicie i wiele innych. Są to bardzo bolesne przeżycia, o których mówi się niechętnie lub wręcz wypiera się je ze świadomości. W niektórych przypadkach psychoterapeuta może posiłkować się innymi metodami przywołania ich z podświadomości.
  • Psychoterapia rodzinna – problemy psychologiczne mogą dotyczyć nie tylko pojedynczych osób, ale również ich większej liczby. Jednym z takich przypadków są problemy rodzinne, wymagające psychoterapii grupowej. W psychoterapii rodzinnej psychoterapeuta osób z miejscowości Radzionków spotyka się z członkami rodziny, których ten problem dotyka bezpośrednio. Zwykle są to terapie małżeńskie, mające na celu ratować związek przed rozwodem. Psychoterapia rodzinna może również obejmować swoim uczestnictwem ludzi cierpiących na różnego typu zaburzenia psychologiczne. Są one powodowane stresem w szkole, domu, doświadczeniami lub uczestnictwem w innych traumatycznych wydarzeniach jak wypadki czy pobicia.
  • Psychoterapia grupowa – prowadzona jest dla większej liczby osób. Na przykład uczniów szkoły wyższej, w której doszło do popełnienia poważnego przestępstwa. Mogło ono poważne odbić się na psychice, prowadząc do powstawania wielu problemów. Zadanie, które ma do wykonania psychoterapeuta dla mieszkańców z Radzionkowa jest wyjaśnienie wszystkich związanych z tym okoliczności i uświadomienie im co było powodem takiego, a nie innego postępowania.

Kiedy należy odwiedzić psychoterapeutę? (informacja dla pacjentów z Radzionkowa)

Tak naprawdę wiele problemów psychologicznych może być leczonych przy pomocy psychoterapii. Jest to jedna z najbardziej przyjaznych człowiekowi form leczenia zaburzeń emocjonalnych i nie tylko. Doświadczony psychoterapeuta potrafi stworzyć atmosferę gwarantującą poczucie bezpieczeństwa, a także zbudować więzi pomiędzy pacjentem i sobą, oparte na wzajemnym zaufaniu i przekonaniu o chęci niesienia pomocy.

Wskazówki dojazdu z Radzionkowa

Zapraszam również pacjentów z innych miast, takich jak np. Bytom, Radzionków, Ruda Śląska, Świętochłowice, Zabrze, Gliwice oraz Katowice.


TELEFON: 882 131 047

EMAIL: beata@stojek-weclawska.pl

Może Cię zainteresować

Psycholog - przyjmujemy pacjentów z Radzionkowa

Zauważyłeś od pewnego czasu niepokojące zachowania u swoich bliskich? Przestali być radośni lub występują inne zmiany w zachowaniu? Każda z takich zmian ma swój konkretny powód. Kiedy Twoi najbliżsi nie chcą nam o nich mówić, jest to poważny sygnał ostrzegawczy że dzieje się coś złego. Co może wówczas zrobić odpowiedzialny krewny, aby pomóc? Jedyną słuszną opcją wydaje się wizyta u psychologa.

Psycholog z miasta Radzionków – czym się zajmuje?

Przede wszystkim rozwiązywaniem różnego rodzaju problemów psychologicznych pojawiających się u ludzi. Jest ich naprawdę szerokie spektrum, ale przedstawiamy te, które pojawiają się najczęściej.

  • Strach przed pójściem do pracy – jeśli do tej pory Twoi najbliżsi z radością chodzili do pracy, a teraz za wszelką cenę szukają sposobów, aby pozostać w domu, może to świadczyć o poważnych problemach. Symulowanie choroby, zasypianie, pozostanie w domu, niekontrolowane ataki paniki i płaczu. Jeżeli robi wszystko co może, byle nie pójść do zakładu pracy, pomocny może być psycholog Beata Stojek-Węcławska przyjmująca pacjentów z Radzionkowa. Odpowiednio prowadząc rozmowę, może w sposób pośredni lub bezpośredni poznać przyczynę takiego zachowania.
  • Oznaki świadczące o przemocy – również dorośli mogą są łatwą ofiarą przemocy domowej i seksualnej. Zastraszone przez innych dorosłych, mogą przez naprawdę długi czas ukrywać przerażające fakty ze swojego życia. Tym samym są pozbawione jakiegokolwiek wsparcia i pomocy, nie mogąc wydostać się z tej przerażającej sytuacji. Podejrzenia o tym że najbliższy jest maltretowany lub molestowane, może nabrać zarówno jego rodzic, opiekun, lekarz lub sąsiad. Ważne wówczas jest natychmiastowe działanie i zapewnienie tej osobie profesjonalnej opieki. Gwarantuję ją każdemu poszkodowanemu. Odpowiednie przygotowanie, doświadczenie i warunki zapewnione w jego gabinecie, pozwalają otworzyć się i zaufać psychoterapeucie.

Jak sobie radzić?

Widząc jakiekolwiek problemy lub nietypowe zachowania u swojego krewnego, nie bagatelizuj ich. Dorośli niechętnie mówią o rzeczach, które mogą się im wydawać wstydliwe. Również będąc zastraszone, nie otworzą się same przed Tobą. Sprawdź jak do nas trafisz jeśli mieszkasz w Radzionkowie.

Sprawdź jak dojechać z Radzionków, dzielnica Rojca

Psycholog i psychoterapeuta Beat Stojek-Węcławska
Psycholog i psychoterapeuta Beata Stojek-Węcławska