Psycholog, Psychoterapeuta Bytom

Psychoterapeuta Bytom

Problemy natury psychicznej dotyczą coraz większej liczby osób. W dalszym ciągu jest to dosyć wstydliwy temat, przez niektórych całkowicie bagatelizowany. Niestety. Nierozwiązane problemy związane z traumatycznymi przeżyciami lub innymi momentami w życiu, które odcisnęły trwałe piętno w ludzkiej psychice, mogą generować coraz potężniejsze trudności z dalszym prawidłowym funkcjonowaniem w społeczeństwie. Czy można takim osobom pomóc? A jeśli tak, to w jaki sposób?

Bytomski Psychoterapeuta czeka z pomocą

Psychoterapia to jedna ze skuteczniejszych form leczenia różnorodnych problemów, z którymi każdy człowiek może wcześniej lub później się spotkać. Na czym polega psychoterapia? Są to wybrane metody leczenia psychologicznego, stosowane przez psychoterapeutę podczas sesji. Mogą one być stosowane do identyfikacji i pozbycia się problemów, których źródło tkwi daleko w przeszłości, a pamięć o nim zostało wyparte do głęboko podświadomości. Mimo wszystko może ono wpływać na życie człowieka i determinować jego wybory i działania. Dobry psychoterapeuta pozwala poznać te problemy i skutecznie z nimi walczyć.

Lokalizacja - Bytom - Jak dojechać?

Kiedy psychoterapeuta może Ci pomóc? (Pacjenci z Bytomia i okolic)

Psychoterapia to bezinwazyjna metoda leczenia, nie wykorzystująca środków farmakologicznych. Jej główną siłą jest rozmowa i budowanie zaufania pomiędzy pacjentem i psychoterapeutą. Zaufanie i poczucie bezpieczeństwa, które psychoterapeuta potrafi stworzyć, dodaje pacjentowi odwagi aby sięgać do zakamarków pamięci i wspólnie analizować bolesne lub wstrząsające wydarzenia. Ich odkrywanie na nowo wraz z towarzyszącymi im okolicznościami, pozwala zrozumieć je zupełnie na nowo.

W jakich stanach emocjonalnych psychoterapia jest pomocna?

  • Permanentne poczucie winy,
  • Stany lękowe,
  • Depresja,
  • Myśli samobójcze,
  • Uzależnienia.

Z pomocy psychoterapeuty mogą korzystać osoby dorosłe Bytomia. Wiele osób w dalekiej lub niedalekiej przeszłości mogło brać udział w wydarzeniach, których dziś się wstydzi i nie chce o nich rozmawiać. Zamykając w sobie te wszystkie obawy, nie są w stanie odnaleźć się w realnym życiu i funkcjonować w społeczeństwie. Uczucie alienacji dodatkowo pogłębia przekonanie, że znikąd nie mogą liczyć na otrzymanie pomocy i zrozumienia.

W swoim gabinecie w Bytomiu przeprowadzam liczne sesje terapeutyczne, dając pacjentom rzeczywistą nadzieję na to, że ich życie może się zmienić na lepsze i na nowo zaczną się nim cieszyć. Jeżeli i Państwo lub ktoś bliski Państwu cierpi na podobne problemy, zachęcam do kontaktu.

Zapraszam również pacjentów z innych miast, takich jak np. Bytom, Radzionków, Ruda Śląska, Świętochłowice, Zabrze, Gliwice oraz Katowice.


TELEFON: 882 131 047

EMAIL: beata@stojek-weclawska.pl

Może Cię zainteresować

Twój psycholog w Bytomiu

Coraz więcej osób zgłasza się do psychologów z prośbą o profesjonalną pomoc. Dotyczyć może ona ich samych lub bliskich członków rodziny. Małżonków, rodzeństwa i rodziców. Psycholog Beata Stojek-Węcławska w mieście Bytom to trafny wybór dla wszystkich, którzy do tej pory nie mogli poradzić sobie z bardziej lub mniej typowymi problemami natury psychologicznej.

W jakich sytuacjach psycholog może pomóc?

  • Problemy z krewnymi – Każdy człowiek może przechodzić problemy w nieco inny sposób. Niektóre z nich nie są poważne i wymagające konsultacji, z kolei inne mogą wymagać profesjonalnej pomocy psychologa. Mogą za tym stać problemy związane z przemocą domową, agresją ze strony współpracowników, brakiem zainteresowania, niską samooceną i wiele innych. To właśnie psycholog Beata Stojek-Węcławska z Bytomia swoją wiedzą i doświadczeniem pozwala je rozpoznać i zalecić najlepszą formę leczenia.
  • Depresja – jest to choroba cywilizacyjna, która coraz częściej dotyka osoby młode. Depresja może być powodowana przez różne sytuacje z życia prywatnego lub zawodowego. Śmierć bliskiej osoby, utrata pracy, zdrada przez współmałżonka, brak wiary w siebie, utrata życiowego celu i wiele więcej. Bardzo często osoby cierpiące na depresję w początkowym stadium rozwoju tej choroby nie dają żadnych sygnałów, że mogą wymagać pomocy. Mogą to dostrzec wyłącznie osoby, które dobrze je znają. Jest to najlepszy czas, aby do akcji wkroczył dobry psycholog. Może on wdrożyć leczenie, które będzie nie tylko skuteczne, ale również zostanie łatwo zaakceptowane przez pacjenta.
  • Uzależnienia – problem uzależnień jest dobrze znany i gruntownie badany od dziesięcioleci. Wyszczególnić można wiele form uzależnienia, w tym od alkoholu, narkotyków, papierosów, seksu, gier komputerowych i wielu innych zachowań. Psycholog może pomóc z nimi skutecznie walczyć, tak aby umożliwić pacjentowi normalne funkcjonowanie w społeczeństwie.

Psycholog i problemy małżeńskie

Każdego roku nasz gabinet w Bytomiu odwiedza coraz więcej par małżeńskich, które przeżywają kryzys i chcą mu zaradzić. Nie mogąc samodzielnie dojść do porozumienia, szukają pomocy w gabinecie. Liczą na to, że doświadczony psycholog pozwoli im znaleźć przyczynę konfliktów, lepiej ją zrozumieć i wspólnie z nimi będzie mógł znaleźć sposób aby mu zaradzić. Czy jest to możliwe? Przy odrobinie dobrej woli z obu stron, jak najbardziej tak. Terapia małżeńska w gabinecie psychologa pomogła do tej pory setkom par uratować ich małżeństwa.

Jak dotrzeć z dzielnicy Bytom Rozbark do naszego gabinetu?

Psycholog i psychoterapeuta Beat Stojek-Węcławska
Psycholog i psychoterapeuta Beata Stojek-Węcławska